Blog

Občas mi něco povede krásně nafotit, občas mne napadnou zajímavé věci, občas se mi prostě jenom přihodí nějaká zajímavost, která souvisí s s focením. A právě pro tyto situace je tu můj soukromý fotografický deníček. A pokud vám jeho čtení přinese stejnou radost, jako mně přineslo jeho psaní, splnil svůj účel dvojnásob.

Podzimní barvy mne nepřestanou fascinovat. Jednu chvilku svítí na modré obloze slunko, vše je jasně zelené a svěží, pak náhle stromy zahoří oranžovou září, ve které sluneční světlo vypadá jako oheň, aby o dva dny později vše kryla hustá mléčná mlha, která tomu dává nádech tajemna a nedozírného prost...

Continue reading...

Inspirace je lehkonohá víla, která si tančí světem a není úplně snadné ji potkat. A už vůbec není snadné ji polapit, oštítkovat a napsat k ní návod. Ani já nechci dávat návod, jak tvořit fotky, ale takhle dodatečně cítím chuť podělit se o to, jak mi jedna taková fotka vznikla.

Continue reading...

Jsem hrdým vlastníkem objektivu značky Canon. Je to opravdu kanón a mám ho rád. Prostě si fotograficky vyhovujeme. Já mám rád fotky ostré s hezky rozmazaným pozadím (machři tomu říkají bokeh, já rozmazané pozadí). No a on je umí přesně takové udělat. Naše námluvy byly zpočátku složité, nedal se jen...

Continue reading...

Kdo zná film Čtyři svatby a jeden pohřeb, určitě si pamatuje úvodní scénu, kde Charles a Scarlett, tak trochu, zaspí a pak jedou na první ze čtyř svateb. Ano tu scénu s košatým dialogem, který v angličtině začíná na F a v české variaci o pár písmen dříve - tuším D. Tak ta je velmi vtipná. Přesně do doby, než se to stane přímo vám.

Continue reading...