Blog

Občas mi něco povede krásně nafotit, občas mne napadnou zajímavé věci, občas se mi prostě jenom přihodí nějaká zajímavost, která souvisí s s focením. A právě pro tyto situace je tu můj soukromý fotografický deníček. A pokud vám jeho čtení přinese stejnou radost, jako mně přineslo jeho psaní, splnil svůj účel dvojnásob.

Inspirace je lehkonohá víla, která si tančí světem a není úplně snadné ji potkat. A už vůbec není snadné ji polapit, oštítkovat a napsat k ní návod. Ani já nechci dávat návod, jak tvořit fotky, ale takhle dodatečně cítím chuť podělit se o to, jak mi jedna taková fotka vznikla.

Continue reading...

Jsem hrdým vlastníkem objektivu značky Canon. Je to opravdu kanón a mám ho rád. Prostě si fotograficky vyhovujeme. Já mám rád fotky ostré s hezky rozmazaným pozadím (machři tomu říkají bokeh, já rozmazané pozadí). No a on je umí přesně takové udělat. Naše námluvy byly zpočátku složité, nedal se jen...

Continue reading...

Kdo zná film Čtyři svatby a jeden pohřeb, určitě si pamatuje úvodní scénu, kde Charles a Scarlett, tak trochu, zaspí a pak jedou na první ze čtyř svateb. Ano tu scénu s košatým dialogem, který v angličtině začíná na F a v české variaci o pár písmen dříve - tuším D. Tak ta je velmi vtipná. Přesně do doby, než se to stane přímo vám.

Continue reading...